JUST přichází z přírody

Dvanáct podob hýčkání: něžný start

Dvanáct podob hýčkání: něžný start
10. leden 2020

Rok 2020 jsme se rozhodli zasvětit hýčkání. V uspěchané době se nám ho totiž občas nedostává - navzdory tomu, že produkty JUST a Nahrin k němu přímo ponoukají. V tomto seriálu se každý měsíc seznámíte s jednou z podob hýčkání.

Kdo zpomalí, přežije
Zní to jako doporučení pro netrpělivé řidiče. Týká se to však nás všech. Zběsilé předvánoční tempo vygradovalo v oslavách Vánoc a Nového roku. A je tu leden, studený měsíc podobný jednomu obřímu pondělku. Máte-li chuť do letoška vstoupit aktivně, a dokonce jste si stanovili novoroční předsevzetí, je to jedině dobře. Opatrně však s hledáním ztraceného rytmu v každodenním životě. Tělu chvíli trvá, než si zvykne na obnovený režim spánku a stravování. Takže ano – do roku 2020 aktivně, avšak s velmi pozvolným rozjezdem.

Novoroční předsevzetí
Jen máloco v lidech vzbuzuje tak smíšené pocity. Na jednu stranu se chceme zlepšit nebo posunout dál a začátek roku je dostatečně jasný mezník. Jenže pak se nanovo rozjedou všechna ozubená kolečka ve stroji zvaném život. Na koncích krátkých zimních dnů jsou mnohem více než cvičení nebo učebnice angličtiny lákavější gauč, televize a něco dobrého na zub. Než se nadějeme, leden je pryč a na předsevzetí padá stín v podobě myšlenky „Tak to už stejně nemá cenu“. Co s tím?
• Vyberte si jasný cíl, mějte reálná očekávání.
• Spojte cíl s tím, co máte rádi, motivujte se odměnou.
• Cíl můžete rozdělit na kratší úseky pro přehlednost situace.
• Nestresujte se a netrestejte se za nezdary, neházejte hned flintu do žita.
• Nepřehánějte to ale ani s odměnami, obzvlášť těmi sladkými.

Lednové začátky
S tím lednem je to tak trochu jako se sešity na začátku školního roku. Pamatujete si, jak jsme se snažili na prvních několika stránkách psát úhledně? (Pak se to obvykle zvrhlo v náš skutečný rukopis.) Leden je tím pomyslným nepopsaným sešitem. Na začátky myslíme vědomě, snažíme se, a to až do momentu, kdy nám vysněný proces něco naruší. Umění není ani tak začít, jako vytrvat v této vědomé fázi snažení. A brát všechno trochu s rezervou. Černobílé vidění „všechno nebo nic“ není dostatečně flexibilní. Mnohdy stačí zvládnout i pouhou část toho, co jsme si původně naplánovali.

Permanentka na cvičení
Co hrozí: během prvních několika cvičení se zničíte a potom následuje výpadek kvůli bolestem svalů a kloubů, opakování tohoto nezdaru vede k rezignaci, jak to zvládnout: začněte opravdu pozvolna podle své aktuální kondice, zkoumejte, jak vaše tělo reaguje na zátěž a hledejte optimální míru cvičení tak, abyste se druhý den cítili dobře, tip: bylinné krémy a gely JUST pomohou s regenerací po sportu.

Hubnutí, změna jídelníčku
Co hrozí: hladovění nebo konzumace něčeho, co je sice zdravé, ale nechutná vám to, vede časem k vlčímu hladu, kdy s výčitkami svědomí sníte všechno, co vám přijde pod ruku, načež se na hubnutí vykašlete úplně, jak to zvládnout: jezte to, co máte rádi, přemýšlejte však nad množstvím jídla a jeho načasováním (například sladké jezte jen dopoledne), hledejte zdravější alternativy svých neřestí, tip: díky doplňkům stravy od Nahrinu, jako jsou Minci Plus, Artyčokové tablety nebo Artyčokový hořký nápoj vás občasné prohřešky nemusí tolik trápit.

Víte, že …?
Vytvořit si nový návyk trvá 21 dní. Zpočátku se na změny musíte soustředit vědomě. Časem se však návyk zapustí do podvědomí. Zvládnete-li hranici tří týdnů, máte v podstatě vyhráno – například každé ráno do snídaně přidat Basico. Pro zajímavost: Vědci zjistili, že v průměru 21 dní si lidé zvykají také třeba na nové bydlení nebo na následky chirurgického zákroku.

Další díly tohoto seriálu najdete zde.

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.