JUST přichází z přírody

Nejčastější chyby při pobytu na slunci

Nejčastější chyby při pobytu na slunci
01. červenec 2019

Kdy je potřeba se před slunečními paprsky chránit? A jaké jsou nejčastější nešvary? Připravili jsme pro vás článek, díky němuž si potřebné znalosti osvěžíte.

Kdy je potřeba se chránit?
S přihlédnutím k ročnímu období bychom měli chránit především ta místa pokožky, která nelze chránit oděvem. Proto dnes již i řada „neopalovacích“ krémů na obličej nebo ruce obsahuje ochranné filtry, například i náš Řeřichový krém. Obzvláště zodpovědně je třeba myslet na ochranu pokožky před intenzivními slunečními paprsky na horách, při lyžování, při koupání a během venkovních sportů a aktivit, jako je třeba práce na zahrádce.

Jaká je síla slunečních paprsků?
Dokonce i když je zataženo nebo je chladnější počasí, UV záření je stále přítomno. Vyšší intenzita UV záření je typická pro jižní země, pro čas okolo poledne (kdy je slunce nejvýše nad obzorem), pro lyžařské oblasti (sníh UV paprsky odráží a jejich intenzita je téměř dvojnásobná) a pro horské lokality (každých 1 000 m nadmořské výšky zvyšuje intenzitu UV paprsků zhruba o 10 %). UV záření se odráží také od vodní hladiny a ještě do hloubky půl metru stále proniká přibližně 60 % UVB a 85 % UVA záření.

10 nejčastějších chyb

  • Šetříme krémem. Natřeme se slabou vrstvou nebo pouze některé části těla. Pokožka je však chráněna pouze tehdy, když krém aplikujeme v dostatečné míře.
  • Natřeme se až při pobytu na slunci. Krém nemá čas se vstřebat a začít správně působit. Ideální je namazat se 20 minut před sluněním.
  • Neřešíme dobu pobytu na slunci. Můžeme se spálit nebo si přivodit úžeh či úpal. V době mezi 11. a 15. hodinou se doporučuje slunečním paprskům vyhýbat.
  • Zapomínáme se znovu namazat. Krém se časem smyje (i potem) nebo setře během koupání, utírání či sportu. Je třeba ochrannou vrstvu obnovovat.
  • Vybrali jsme si slabý ochranný faktor. Pokud se dvakrát natřeme krémem s SPF 15, nefunguje jako krém s SPF 30. Vyberme si produkt, jehož SPF odpovídá našemu fototypu a délce pobytu na slunci.
  • Spoléháme se pouze na kosmetiku. Chraňme se také oblečením, zejména pak pokrývkou hlavy a tričky s dlouhým rukávem. Oči chraňme slunečními brýlemi.
  • Trápíme již podrážděnou pokožku. Jakmile nám pokožka dává najevo, že má problém (např. i po depilaci), nevystavujme ji slunečním paprskům a podpořme její regeneraci.
  • Opálená kůže prý už krém nepotřebuje. Potřebuje, avšak stačí jí nižší ochranný faktor.
  • Zapomínáme na péči po opalování. Pokožka potřebuje hydratovat a zklidnit, jinak rychleji stárne. Ideální volbou je Balzám po opalování.
  • Nemažeme se vůbec. Inu, i takové může být naše rozhodnutí.

Péče po opalování
Zdraví i pěknému vzhledu pokožky prospěje i následná péče. Velkou předností je také prodloužení doby, po kterou nám přirozené opálení vydrží. Pokožce je třeba vrátit především ztracenou hydrataci, a to nejen pitným režimem, ale také použitím vhodné kosmetiky. V sezonní nabídce je i letos Balzám po opalování (kód 5598, cena 1 030 Kč), což je hydratační a chladivá emulze s obsahem aloe, protěže alpské a panthenolu. Ošetřená pokožka je klidná, hladká a uvolněná.

Hezké léto vám přeje JUST CS

Prohlížením těchto stránek souhlasíte s používáním cookies, které zefektivní procházení tohoto webu.